Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Karavanını Hemen Kirala: En Güzel Tatil

Karavanını Hemen Kirala: En Güzel Tatil

Aklınızdaki bir karavan kiralamaksa enfes bir tatile hazır olun. Daha önce hiç karavan kiralamadıysanız bu yazımızda merak ettiklerinizi detaylıca öğrenebilirsiniz. Bu benzersiz seyahat yöntemi ulaşmak istediğiniz yerlere kolaylık sağlayabilir, sakin bir tatil geçirmeniz için size yardımcı da olabilir.

Konforlu iç dizayna sahip karavanlarda istediğiniz manzaralı bir otel rahatlığı yaşayabilirsiniz. Üstelik izole ve güvenli bir tatil arayanlar için en mantıklı seçenek bu. Peki, karavan hakkında bilmeniz gerekenler neler? Okumaya devam edin.

Karavan ilanlarına sitemizden kolaylıkla ulaşabilir ve bir araştırma yapabilirsiniz.

Karavan Çeşitleri Neler?

Standart bir karavanda; prizler, yatak, koltuk, banyo ve küçük bir mutfak alanı bulunur. Buna ek olarak çoğu karavanda rahat yataklar da bulunur. Kiralık karavanlar, yani karavanlar motokaravan ve çekme karavan olarak iki çeşittir.

Motokaravan: Araç kliması, mutfak ve tuvalet gibi karavan tatilini daha konforlu hale getirecek özellikleri bulunur. Çekiş sağlayacak başka bir araca ihtiyaç duymaz, 2-4 kişilik seyahatler içinde uygundur.

Çekme Karavan: Büyük araçların çekişine uygun karavanlardır. Eğer bağlayacağınız güçlü bir aracınız yoksa, çekme karavan ile birlikte çekiş gücü yüksek bir araba kiralayabilirsiniz. Çekme karavanlar 2-6 kişi arası kapasiteye sahip olan, yatak, tuvalet/banyo, mutfak gibi yaşam modüllerinin bulunduğu bir karavan modelidir.

Karavan İçin Özel Ehliyet Gerekir Mi?

Azami yükseklikleri 3500 kilogramın üstünde olan yük taşımalarda kullanılan araçlar kamyon olarak geçiyor. B sınıfı değil C sınıfı ehliyet ile konuşabiliyor. Motokaravan için B sınıfı ehliyet yeterli. Çekme karavanın ağırlığı 750 kilogramdan fazla olursa işler değişiyor.

Karavan’ı İlk Defa Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kusursuz Bir Tatil İçin: Plan

Bir karavan tatili yapacaksanız, nasıl bir karavan kiralayacaksınız, nerede ya da nerelerde kalacaksınız ve yolcuğunuz boyunca neler yapacaksınız bunları belirleyin. Bu kararlardan sonra bir bütçe oluşturmalı ve etkinlikleri planlamalısınız. Karavan hizmetin bir plan ile en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Doğru Karavan Seçin

Kaç kişi olacağınız ve planınız tamamsa; doğru karavanı seçmelisiniz. İdeal karavan, herkesin yeterli uyku alanı ve yemek alanına sahip olandır.

Eğlenceli Bir Rota Seçin

Karavanın en büyük avantajı istediğiniz yere gidebilmenizdir. İster ormanlık alan, isterseniz bir plaj ya da lüks bir belde de durabilirsiniz. Ya da gezerek ilerleyebilir, herkesin gönlünü hoş edebilirsiniz.

Yemeklerinizi Karavanda Pişirerek Tasarruf Edin

Karavan kiralarken en kolay yol yemek işlerini karavanda yapmaktır. Genellikle kiralık karavanlarda buzdolabı da bulunur ve karavanda elektrik bağlantısı varsa, yiyeceklerinizi kolaylıkla taze tutabilirsiniz.

yorumunuzu paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar